Meč Ducha

Spoločenstvo Martindom
Veď kto iný premáha svet, ak nie ten, kto verí, že Ježiš je Boží Syn? 1 Jn 5, 5

O našej dobe sa hovorí, že nikdy nebolo k dispozícii toľko informácií a nikdy neprichádzalo k takým rýchlym zmenám ako teraz. Nikdy nebolo toľko depresií, rezignácie, vyhorení či dokonca infarktov a samovrážd. Človek potrebuje mať pevný bod, aby ho to všetko nepremohlo a nezničilo. Potrebuje vedieť, že môže zvíťaziť nad strachom, nepokojom, úzkosťou, bolesťou, neláskou Tým pevným bodom je Boh. On nás prijíma k sebe ... Celý popis a podrobnosti
Počet strán 112
Rok vydania 2022
  Doprava od 2.69 €
  Skladom
7.9 €
6.95 €

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Petra Schneider
Jindřich Karásek
Lukáš Lhoťan
G. Frege
Doprava zadarmo od 39 EUR
Bezpečná platba online aj dobierkou
Máte akýkoľvek problém? info@knihy.sk
Potrebujete poradiť? +421 917 998 448

Viac o knihe Meč Ducha

Veď kto iný premáha svet, ak nie ten, kto verí, že Ježiš je Boží Syn? 1 Jn 5, 5

O našej dobe sa hovorí, že nikdy nebolo k dispozícii toľko informácií a nikdy neprichádzalo k takým rýchlym zmenám ako teraz. Nikdy nebolo toľko depresií, rezignácie, vyhorení či dokonca infarktov a samovrážd. Človek potrebuje mať pevný bod, aby ho to všetko nepremohlo a nezničilo. Potrebuje vedieť, že môže zvíťaziť nad strachom, nepokojom, úzkosťou, bolesťou, neláskou Tým pevným bodom je Boh. On nás prijíma k sebe a chce, aby sme mohli spoznať a veriť, že na to nie sme sami, ale že On je s nami. A že to nedokážeme vlastnou silou, ale tou jeho, ktorú nám dáva každý deň. Tak nás premieňa, mení nám pohľad a zmýšľanie, pomáha nám kráčať. Vtedy je svet na nás krátky.

V tejto knihe, tak ako v predošlých tituloch zo série Meč Ducha, ti nechceme ponúkať nejaké teórie či poučky, ale, práve naopak, niečo, čo naozaj funguje v praxi a je odskúšané. Meč Ducha je Božie slovo. To, čo hovorí Boh, má silu, obrovskú moc. Mnoho ľudí si to nemyslí, pretože s tým nemajú skúsenosť. Ťažko sa im v to verí. Pritom práve viera je tou cestou, tým kľúčom k tomu, aby mohli zakúšať a vidieť, ako táto moc Slova (meča) funguje a reálne pôsobí. Avšak je to viera, ktorá nie je založená len na poznaní Božích právd a dejín spásy, ale na živom vzťahu s Bohom. Je to viera, ktorú by sme mohli pracovne nazvať viera pred. Verím predtým, ako to uvidím (blahoslavení sú tí, ktorí nevideli a uverili), verím predtým, ako sa to stane.

Božie slovo nás učí, že naša viera je to, čo premáha svet (1 Jn 5, 4). Svet sa nedá premôcť ľudskými prostriedkami. Svet sa nedá premôcť silou či moralizovaním, alebo vyhrážkami, či zastrašovaním. Dá sa premôcť iba nadprirodzeným spôsobom. Láskou, ktorá je od Boha, múdrosťou, ktorá je od Boha, mocou, ktorá je od Boha. Ježiš hovorí, že on premohol svet. On vie, ako na to. Ak tomu začneme veriť, tak sa náš život začne meniť a naberať silu.

Ako vieme, že naozaj veríme? Keď začneme podľa viery aj konať. Vykročíme do vecí, aj keď si nie sme úplne istí, aj keď sa trocha bojíme, či to naozaj bude fungovať, či sa nám niekto nebude smiať alebo nás znevažovať. Keď budeme veriť, že pravdu má Boh a pravdou je to, čo je napísané v jeho slove (aj keď niekedy náš rozum alebo emócie pochybujú, alebo to práve nie je pre nás najvýhodnejšie), tak začneme získavať pevnejšiu pôdu pod nohami. A to je zmyslom viery, pomôže ti pevne stáť. V tejto knihe ti ponúkame praktické príklady a rady, ako naplno vstúpiť do viery v Boha a do vzťahov; čo sa bude diať, keď sa pre to rozhodneš, resp. čo sa bude diať, keď sa rozhodneš zostať v starých veciach a postojoch. Pozývame ťa vkročiť viac do životodarného vzťahu s Bohom i do plnších a uzdravenejších vzťahov s ľuďmi.


Spoločenstvo Martindom Autor:
112 Počet strán:
9788082310484 EAN:
978-80-8231-048-4 ISBN:
2022 Rok vydania:
Slovenčina Jazyk:
brožovaná Väzba:
1.78 Váha:
148 x 210mm Rozmery:
Spoločenstvo Martindom