Celé zle

P. Maple  
Brutálna vražda populárnej atraktívnej novinárky v blízkosti Washingtonu spustila celý rad šokujúcich udalostí. Po skorom nájdení ďalšej mŕtvoly, tentoraz podrezaného bezdomovca, sa stalo zrejmým, že prvá vražda je len úvodom do nastávajúcej série.
Prípadom je poverený šéf oddelenia vrážd MPDC, Metropolitnej polície mesta Washington, D.C. Skúsenému detektívovi je od samého začiatku celkom jasné, že ho čaká viac ako náročná konfrontácia. Že tento prípad je iný. Že má do činenia s mimoriadne scho... Celý popis a podrobnosti
Počet strán 348
Rok vydania 2022
Vydavateľ Nezistené / Iné
  Doprava od 2.69 €
  Skladom
15.9 €
13.52 €

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Jeffery Deaver
Holly Craigová
Scarlett Thomasová
Mads Peder Nordbo
Jana Jašová
Petr Švec
Doprava zadarmo od 39 EUR
Bezpečná platba online aj dobierkou
Máte akýkoľvek problém? info@knihy.sk
Potrebujete poradiť? +421 917 998 448

Viac o knihe Celé zle

Brutálna vražda populárnej atraktívnej novinárky v blízkosti Washingtonu spustila celý rad šokujúcich udalostí. Po skorom nájdení ďalšej mŕtvoly, tentoraz podrezaného bezdomovca, sa stalo zrejmým, že prvá vražda je len úvodom do nastávajúcej série.
Prípadom je poverený šéf oddelenia vrážd MPDC, Metropolitnej polície mesta Washington, D.C. Skúsenému detektívovi je od samého začiatku celkom jasné, že ho čaká viac ako náročná konfrontácia. Že tento prípad je iný. Že má do činenia s mimoriadne schopným, cieľavedomým, systematickým jedincom, ktorý sa z najväčšou pravdepodobnosťou riadi vlastným, precízne pripraveným plánom. Že tento vrah nebude zanechávať žiadne stopy, a keď aj niečo nájdu, bude to prejav jeho vôle. Svojimi odkazmi im akoby ukazoval cestu, chce, aby pochopili. Čo majú pochopiť? Že tento vrah sa bude vynárať z hustej hmly, aby zabil a znovu zmizol v tej hustej hmle. Na základe čoho si vyberá obete? Že on so svojím tímom bude odsúdený na dlhé a trpezlivé odhaľovanie súvislostí medzi zdanlivo nesúvisiacimi vraždami. Koľko ich nakoniec bude?
Do prípadu sa zamiešajú aj ďaľšie dve osoby mimo policajného aparátu. Obidve sa v centre diania ocitli nie vlastným pričinením. Prvou z nich je súkromný detektív, ktorý sa úplnou náhodou ocitne na mieste prvej vraždy presne v čase jej spáchania. Vrah je nútený ho zneškodniť. Nanešťastie, potom ho použije ako kulisu pri aranžovaní svojej zvrátenej scény hororového divadla. Výsledok je kontraproduktívny. Akcia vyvolá reakciu. Detektív sa rozhodne vyrovnať účet. Druhou osobou zvonku je mladá investigatívna novinárka. Prvá obeť bola nielen jej bývalou spolupracovníčkou, ale aj dobrou priateľkou. Poznajúc pomery v prostredí siedmej veľmoci a túžiac po dopadnutí beštiálneho vraha ponúkne svoju pomoc pri vyšetrovaní. Budúce udalosti potvrdia správnosť rozhodnutia detektíva uzavrieť s ňou dohodu o spolupráci,niečo ako útočný pakt s jediným cieľom. Pomstou.
Neortodoxný triumvirát sa púšťa do odkrývania zložitého, celkom výnimočného prípadu. Vrstvu po vrstve odkrývajú jednotlivé články vecí, ktoré mali byť na veky vekov pochované v hlbokej diere. Tí, čo tie udalosti pochovali, sa zo všetkých síl snažia status quo zachovať. Aby mohli naďalej robiť to, čo robili doteraz.
Túžobne očakávaný zvrat nastane v okamihu, keď vyšetrovatelia na základe informácií z Interpolu zistia, že k podobným vraždám došlo aj v ďalších krajinách. Ten istý modus operandi. Opäť odkazy vraha. Navyše, všetky obete sú potomkami veľmi bohatých biznismenov. A keď dôjde k upáleniu významného kardinála, z tmy sa začínajú pomaly vynárať kontúry nechutného sprisahania a obskúrneho tajomstva. Na povrch vychádzajú nové fakty, postupne odhaľujúce neuveriteľnú pravdu. Niektoré indície ukazujú na odkaz ikonického stredovekého rádu. Aký súvis treba hľadať medzi trinástym a dvadsiatym prvým storočím? Tá niť tu ale očividne existuje. Slabá, takmer neviditeľná, ale reálna.
Počet mŕtvych medzičasom narastá. Dve zásadné otázky si pýtajú dve zásadné odpovede. Kto vraždí? A najmä, prečo zabíja tých, ktorých zabíja?


P. Maple   Autor:
348 Počet strán:
9788097421304 EAN:
978-80-974213-0-4 ISBN:
Nezistené / Iné Vydavateľ:
2022 Rok vydania:
Slovenčina Jazyk:
pevná Väzba:
5.43 Váha:
150 x 210mm Rozmery:
p.maple