Hathajógapradípiká

A. G. Mohan a Dr. Ganesh Mohan
Hathajógapradípiká bola napísaná v 15. storočí a patrí medzi najznámejšie texty o fyzickej jóge. Napísal ju mudrc Svátmárám. Tento preklad ponúka jedinečnú perspektívu a názory Šrí T. Kršnamáčárju, ktorý asi najviac ovplyvnil fyzickú jógu v modernej ére. A. G. Mohan si počas dlhoročného súkromného štúdia u Kršnamáčárju zapisoval alebo nahrával jeho poznámky, ktoré sú v tejto knihe uverejnené po prvý raz. Nájdeme v nej zhrnutie kapitol, poznámky, ktoré cvičenia sú viac či menej užitočné a ktoré n... Celý popis a podrobnosti
Počet strán 178
Rok vydania 2021
  Doprava od 2.69 €
  Skladom
28 €
26.6 €

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Dominika Boček; Martina W. Opava
Cecilia Lattari; Alice Guidi
Iva Holmerová, Kateřina Macháčová
Jaroslav Zelenka
Doprava zadarmo od 39 EUR
Bezpečná platba online aj dobierkou
Máte akýkoľvek problém? info@knihy.sk
Potrebujete poradiť? +421 917 998 448

Viac o knihe Hathajógapradípiká

Hathajógapradípiká bola napísaná v 15. storočí a patrí medzi najznámejšie texty o fyzickej jóge. Napísal ju mudrc Svátmárám. Tento preklad ponúka jedinečnú perspektívu a názory Šrí T. Kršnamáčárju, ktorý asi najviac ovplyvnil fyzickú jógu v modernej ére. A. G. Mohan si počas dlhoročného súkromného štúdia u Kršnamáčárju zapisoval alebo nahrával jeho poznámky, ktoré sú v tejto knihe uverejnené po prvý raz. Nájdeme v nej zhrnutie kapitol, poznámky, ktoré cvičenia sú viac či menej užitočné a ktoré naopak môžu byť škodlivé, a tiež porovnanie s Jóga Jádžňavalkjou a Ghéranda samhitou.
Slovo pradípiká znamená lampa. Hathajógapradípiku teda možno považovať za nástroj, ktorý nám posvieti na mystický svet hatha jógy a osvetlí nám metódy, ktoré nám pomôžu očistiť si telo praktizovaním ásan, bándh, koncentrácie, mudier, pránájámy a šatkariem a pripravia nás na rádža jógu a samádhi.
Knihu odporúčame všetkým serióznym adeptom jógy, ktorých zaujímajú názory jedného z najvplyvnejších jóginov modernej doby na metódy hatha jógy.
A.G. Mohan študoval u otca modernej jógy Jógáčárju Šrí T. Kršnamáčárju (1888 1989) osemnásť rokov. Je autorom niekoľkých kníh o jóge, napríklad Jóga pre telo, dych a myseľ, Jógová terapia a Kršnamáčárja: jeho život a učenie. Je spoluzakladateľom inštitútu Svastha Yoga and Ayurveda a pre jeho vedomosti a vzácnu pravosť osobnosti je uznávaným učiteľom v mnohých krajinách. Syn A. G. Mohana Dr. Ganesh Mohan je lekár, ktorý vyštudoval modernú medicínu a ájurvédu. Jógu praktizuje od detstva a špecializuje sa na integratívne zdravie.


A. G. Mohan a Dr. Ganesh Mohan Autor:
178 Počet strán:
9788097266554 EAN:
978-80-972665-5-4 ISBN:
2021 Rok vydania:
Slovenčina Jazyk:
brožovaná Väzba:
3.01 Váha:
200 x 200mm Rozmery:
A. G. Mohan a Dr. Ganesh Mohan