Psychohygiena hrou

Mariana Račková
Je telesné zdravie dôležitejšie ako zdravie duševné? Čo bolo skôr? - choré telo alebo chorá duša? Môže psychoteror navodiť anorexiu, nespavosť a zhoršiť pracovný výkon? Prečo ľudia komunikujú vzťahovačne, nekriticky a neefektívne? Ako na nás vplýva dlhodobo existujúci toxický vzťah? Prečo sa tvorivým jedincom ťažšie žije a sú skutočne duševne chorí?
Téma duševného zdravia sa v súčasnosti skloňuje veľmi často. Spôsobila to nielen neukončená doba koronová, ktorá okrem iného priniesla nutnosť pris... Celý popis a podrobnosti
Počet strán 197
Rok vydania 2017
  Doprava od 2.69 €
  Skladom
18 €
16.2 €

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Barbora Antonová, Regina Slámová, Petra Kubáčková, Alžběta Marková
Anton Bódis
Lucie Hášová Truhelková
Kolektiv, Joshua Fields Millburn, Ryan Nicodemus
Doprava zadarmo od 39 EUR
Bezpečná platba online aj dobierkou
Máte akýkoľvek problém? info@knihy.sk
Potrebujete poradiť? +421 917 998 448

Viac o knihe Psychohygiena hrou

Je telesné zdravie dôležitejšie ako zdravie duševné? Čo bolo skôr? - choré telo alebo chorá duša? Môže psychoteror navodiť anorexiu, nespavosť a zhoršiť pracovný výkon? Prečo ľudia komunikujú vzťahovačne, nekriticky a neefektívne? Ako na nás vplýva dlhodobo existujúci toxický vzťah? Prečo sa tvorivým jedincom ťažšie žije a sú skutočne duševne chorí?
Téma duševného zdravia sa v súčasnosti skloňuje veľmi často. Spôsobila to nielen neukončená doba koronová, ktorá okrem iného priniesla nutnosť prispôsobovať sa celospoločenským obmedzeniam spojených s pandémiou koronavírusu, ale aj aktuálne prebiehajúca vojna na Ukrajine. Ľudia sú dnes mimoriadne skúšaní. Permanentne sú konfrontovaní s novými skutočnosťami a mnohí nedostatočne pripravení na zmeny. Adaptácia na neznáme, záťaž, stres odčerpáva množstvo psychických síl. Odborníci varujú. Vysoké počty tých, ktorí si nevedia pomôcť každodenne pribúda.
Psychohygiena hrou je pokračovaním Psychohygieny v živote moderného človeka. Ponúka čitateľovi:
- základné poznatky z oblasti psychohygieny a jej príbuzných odborov,
- princípy, ktoré potvrdzujú všeobecnú platnosť odborných poznatkov pre oblasť podpory duševného rastu a zdravia,
- argumenty pre zdôvodnenie významu efektívnej autoregulácie, adaptácie, existenciálneho zmyslu v kontexte pracovného výkonu, úspechu, pohody,
- možnosti ako sa naštartovať, preprogramovať, ako si doladiť zdravý životný štýl, a to aj prakticky - na úlohách, hrách, modelových cvičeniach, návodoch.
Kniha má ambíciu sprevádzať čitateľa na jeho ceste životom. Chce byť účastníkom procesu zmeny a premeny. Hra k uvedenému objavovaniu môže dokonale prispieť, pretože predstavuje pre človeka bezpečný priestor, umožňuje mu odskúšať si nový typ správania nanečisto. Kniha Psychohygiena hrou sa takto vymyká z rámca typických akademických učebníc. Možno do nej vpisovať, maľovať, robiť si poznámky, sám si vyhodnotiť výsledok. Je v pravom zmysle hravá (nemá to len vo svojom názve) a zároveň čítavá, provokujúca, inšpiratívna, plná úloh a otázok. Jednotlivé kapitoly ponúkajú okrem vysvetľujúcej teórie aj priestor pre konkrétne intervencie zamerané na rozvoj a poznanie osobnosti v intenciách čínskeho príslovia: Povedz mi to a ja zabudnem, ukáž mi to, možno si spomeniem, zapoj ma a ja to pochopím.
V rámčekoch na zamyslenie, teda cez príbehy z reálneho života alebo z výsledkov výskumu správania človeka, autorka nazerá do sveta ľudí, v ktorých má predovšetkým hodnotu to, čo je neviditeľné, čo je málo hmatateľné a pre mnohých niekedy aj ťažšie dosiahnuteľné... - je to ľudský vzťah, priateľstvo, schopnosť obetovať sa pre druhých, krása ducha i srdca.


Mariana Račková Autor:
197 Počet strán:
9788055328362 EAN:
978-80-553-2836-2 ISBN:
2017 Rok vydania:
Slovenčina Jazyk:
pevná Väzba:
3.2 Váha:
173 x 230mm Rozmery:
Mariana Račková