Vízia kresťanského Slovenska

Rozprávali sme sa s: Marián Čaučík, Ján Košturiak, Erika Jurinová, Jozef Mikloško, Pavol Danko, Eduard Filo, Miriam Lexmann, Jozef Haľko, Štefan Súkeník, Richard Vašečka, Eva Sičáková, Ján Buc, Miroslav Očenáš, Mário Tomášik, Vladimír Maslák.

Aké by malo byť kresťanské Slovensko? Je vôbec správne, aby Slovensko bolo kresťanské? Čo sa dá chápať pod slovom kresťanské, ktoré tak často vyvoláva vášne? Sú tieto vášne oprávnené? A vlastne, je to iba politická záležitosť? Odpovede na tieto otázky nie ... Celý popis a podrobnosti
Počet strán 280
Rok vydania 2021
  Doprava od 2.69 €
  Skladom
14.9 €
13.11 €

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Doprava zadarmo od 39 EUR
Bezpečná platba online aj dobierkou
Máte akýkoľvek problém? info@knihy.sk
Potrebujete poradiť? +421 917 998 448

Viac o knihe Vízia kresťanského Slovenska

Rozprávali sme sa s: Marián Čaučík, Ján Košturiak, Erika Jurinová, Jozef Mikloško, Pavol Danko, Eduard Filo, Miriam Lexmann, Jozef Haľko, Štefan Súkeník, Richard Vašečka, Eva Sičáková, Ján Buc, Miroslav Očenáš, Mário Tomášik, Vladimír Maslák.

Aké by malo byť kresťanské Slovensko? Je vôbec správne, aby Slovensko bolo kresťanské? Čo sa dá chápať pod slovom kresťanské, ktoré tak často vyvoláva vášne? Sú tieto vášne oprávnené? A vlastne, je to iba politická záležitosť? Odpovede na tieto otázky nie sú úplne jasné, aj keď sa nájdu ľudia, ktorí ich vidia čiernobielo. Sú čiernobiele, alebo majú viac odtieňov?

Úvahy o týchto otázkach nás viedli k tomu, že sme oslovili pätnásť osobností z kresťanského prostredia, ktoré sa snažia dennodenne žiť podľa hodnôt pochádzajúcich z Biblie. O ktorých hodnotách hovoríme? Milovať Boha a ľudí okolo. Pomáhať chudobným, presadzovať spravodlivosť, nekorumpovať, venovať sa výchove detí a mládeže a viesť ich k vzájomnej úcte a využívaniu svojich talentov. Na najvyššej politickej úrovni bojovať proti extrémizmu, neznášanlivosti, vytvárať zdravé podnikateľské prostredie. Budovať zdravotníctvo tak, aby boli spokojní lekári, zdravotné sestry a aj pacienti. Zasadzovať sa proti existujúcim zákonom, ktoré bránia osobnému ľudskému rozvoju. V oblasti podnikania inovovať, prinášať nové nápady, z ktorých majú zákazníci osoh.

Niektoré osobnosti budete poznať, iné nie. Dávame vám možnosť spoznať ich alebo spoznať viac, lebo sme presvedčení, že nám majú čo povedať. Pre niekoho to budú možno nové myšlienky, spôsoby ako uvažujú, ako vidia svet, v ktorom žijeme. Máme sa od nich čím inšpirovať.

Nie je to iba o politike, i keď sčasti aj o nej. Je to hlavne o našich každodenných skutkoch, premýšľaní, láske a úcte k druhým. Možno poznáte ďalších, ktorí by k téme kresťanského Slovenska mali čo povedať. Začnime sa teda o ňom rozprávať, diskutovať, vymieňať si svoje pohľady. A hlavne, nechajme sa inšpirovať tým dobrým.

Prečo práve tieto osobnosti?

Marián Čaučík stojí za projektom Dobrá novina, ktorý prináša pomoc a nádej Afrike. Zároveň vedie tisíce detí na Slovensku, aby nežili iba pre svoje pohodlie, ale nasadili svoje sily pre pomoc deťom v chudobe.

Ján Košturiak pomáha spájať inovatívnych podnikateľov a teóriu s praxou vo vzdelávaní. Záleží mu tiež na spojení sveta podnikateľov a sveta chudobných.

Erika Jurinová je predsedníčkou Žilinského samosprávneho kraja, kde dala priestor rozvoju ľudí cez budovanie sociálno-ekonomického podniku.

Jozef Mikloško je lekár a stojí za projektom Úsmev ako dar, ktorý prináša deťom, ktoré opustili rodičia, to najdôležitejšie ľudskú blízkosť.

Pavol Danko má umelecké srdce, je známou moderátorskou tvárou v TV LUX a angažuje sa v práci s mládežou v Cirkvi na Slovensku.

Eduard Filo je predsedom najväčšej mládežníckej organizácie na Slovensku Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže a je aktívny v komunálnej politike.

Miriam Lexmann je poslankyňou Európskeho parlamentu, kde pomáha presadzovať o chranu ľudskej dôstojnosti, podporuje slobodu, demokraciu, právny štát a solidaritu, ochranu dodržiavania ľudských práv a princíp subsidiarity.

Jozef Haľko je pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy, venuje sa aj pastorácii komunít zahraničných Slovákov a je aktívny na sociálnych sieťach.

Štefan Súkeník podniká pod značkou KINEKUS, ktorá prináša ľuďom na celom Slovensku tovar a produkty, ktoré zlepšujú náš každodenný život.

Richard Vašečka je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) a predsedá Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport.

Eva Sičáková je rehoľná sestra, ktorá sa angažuje v cirkevnom školstve. Záleží jej na celostnej výchove detí a mládeže, ktorá ich nebude zaťažovať v prvom rade memorovaním, ale hlavne objavovaním sveta a vzájomného prepojenia vecí a súvislostí v ňom. Dvakrát bola zvolená za provinciálnu predstavenú.

Ján Buc je katolícky kňaz, ktorý dlhodobo pomáha mladým na Slovensku lepšie pochopiť, ako môže byť Boh so svojou láskou a mocou prítomný v ich živote. Je známy aj svojím pôsobením v médiách.

Miroslav Očenáš podniká pod značkou Kvety.sk. S pomocou svojej rodiny a mnohých zamestnancov vybudoval úspešný internetový obchod Kvety.sk a Kvety.sk Trade Centrum v obci Kriváň.

Mário Tomášik je líder Spoločenstva Martindom a obľúbený rečník na domácich i zahraničných kresťanských konferenciách. Pomáha prepájať kresťanské spoločenstvá na Slovensku, ale aj naprieč celou Európou.

Vladimír Maslák je katolícky kňaz, ktorý založil občianske združenie Dobrý Pastier a spolu s ďalšími spolupracovníkmi sa stará o stovky najchudobnejších z celého Slovenska. Svoje zázemie majú v Kláštore pod Znievom a jeho blízkom okolí.


280 Počet strán:
9788082310156 EAN:
978-80-8231-015-6 ISBN:
2021 Rok vydania:
Slovenčina Jazyk:
pevná Väzba:
4.97 Váha:
148 x 210mm Rozmery: