Na peknej vyhliadke

Jana Šimulčíková  
Spisovateľka Jana Šimulčíková je autorkou 23 pôvodných kníh - veršov aj próz pre deti, dospievajúcu mládež (za ktoré získala cenu Trojruža) i dospelých.
Názov jej novej knihy Na peknej vyhliadke napovedá, že ide o pohľad na všetky strany - do minulosti, prítomnosti aj budúcnosti. Je to štúdia sústredená na jednu postavu a jej svet, ktorú autorka nazvala grilovaním. Hrdinka Nela (Kornélia) je v celom živote iná, nie dosť vychovateľná a prispôsobivá konvenčnej verejnej mienke. Hrdá je však na svo... Celý popis a podrobnosti
Počet strán 121
Rok vydania 2021
Vydavateľ Nezistené / Iné
  Doprava od 2.69 €
  Skladom
7.9 €
6.72 €

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Miroslav Macek, Petra Macková Hrochová, Zbigniew Czendlik
Orsolya Karafiáth
Ivan Jakubec, Bohuslav Šalanda, Jan Štemberk
Doprava zadarmo od 39 EUR
Bezpečná platba online aj dobierkou
Máte akýkoľvek problém? info@knihy.sk
Potrebujete poradiť? +421 917 998 448

Viac o knihe Na peknej vyhliadke

Spisovateľka Jana Šimulčíková je autorkou 23 pôvodných kníh - veršov aj próz pre deti, dospievajúcu mládež (za ktoré získala cenu Trojruža) i dospelých.
Názov jej novej knihy Na peknej vyhliadke napovedá, že ide o pohľad na všetky strany - do minulosti, prítomnosti aj budúcnosti. Je to štúdia sústredená na jednu postavu a jej svet, ktorú autorka nazvala grilovaním. Hrdinka Nela (Kornélia) je v celom živote iná, nie dosť vychovateľná a prispôsobivá konvenčnej verejnej mienke. Hrdá je však na svoju v humorných spomienkových epizódach prehnanú nedokonalosť. Niť, ktorá ich spája, je zúčtovanie, očistná generálna spoveď alebo labutia pieseň. Kto sa totiž podľa Nely môže ku všetkému priznať, nič ani z najskrytejších intímností netajiť, má pred sebou priamy let do neba. Nela si amatérsky mudrlantsky kladie základné náboženské a filozofické otázky aj na tzv. posledné veci človeka a sama si na ne, ako vie, s pochybnosťami odpovedá. Je vo veku, akého sa väčšina populácie nedožíva, no ktorý, ako tu vidno, vôbec nemusí byť najhorším obdobím života.


121 Počet strán:
9788099994035 EAN:
978-80-99994-03-5 ISBN:
Nezistené / Iné Vydavateľ:
2021 Rok vydania:
Slovenčina Jazyk:
pevná Väzba:
3.8 Váha:
148 x 210mm Rozmery:
Jana Šimulčíková