Komunikácia v mediácii – alebo čo sme si, to sme si, len o tom hovorme!

František Kutlík
Moderátorka, herečka, spisovateľka Katarína Brychtová v predslove ku knihe, o.i. uviedla:

"Knižka je skvelá pomôcka nielen pre mediátorov, ale pre všetkých tých, pre ktorých je komunikácia základom ich profesie.

A dovolím si povedať, že môže pomôcť všetkým, ktorým záleží na sebarozvoji, na dobrých vzťahoch a spokojnosti v živote. Veď častokrát, možno aj nevedomky, sa snažíme urovnať konflikty, obrusujeme hrany, hľadáme riešenia vo vlastných rodinách, s našimi deťmi, rodičmi, uhládzame napäté... Celý popis a podrobnosti
Počet strán 261
Rok vydania 2023
  Doprava od 2.69 €
  Skladom
18.9 €
16.07 €

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Doprava zadarmo od 39 EUR
Bezpečná platba online aj dobierkou
Máte akýkoľvek problém? info@knihy.sk
Potrebujete poradiť? +421 917 998 448

Viac o knihe Komunikácia v mediácii – alebo čo sme si, to sme si, len o tom hovorme!

Moderátorka, herečka, spisovateľka Katarína Brychtová v predslove ku knihe, o.i. uviedla:

"Knižka je skvelá pomôcka nielen pre mediátorov, ale pre všetkých tých, pre ktorých je komunikácia základom ich profesie.

A dovolím si povedať, že môže pomôcť všetkým, ktorým záleží na sebarozvoji, na dobrých vzťahoch a spokojnosti v živote. Veď častokrát, možno aj nevedomky, sa snažíme urovnať konflikty, obrusujeme hrany, hľadáme riešenia vo vlastných rodinách, s našimi deťmi, rodičmi, uhládzame napäté vzťahy na pracovisku či s priateľmi."

Áno, publikácia Komunikácia v mediácii – mediácia v komunikácii alebo čo sme si, to sme si, len o tom hovorme! má ambíciu osloviť širokú čitateľskú obec a byť užitočnou pomôckou nielen pre mediátorov, ale aj pre manažérov, pedagógov, sociálnych pracovníkov či lídrov rôznych kolektívov, ktorých úlohou je, v prípade vzniknutých medziľudských turbulencií, tenzií či rôznych problémov, komunikovať a aktívne zasiahnuť do riešenia sporov, respektíve konfliktov.

V tejto súvislosti sa pozornosť sústreďuje nielen na verbálnu i neverbálnu komunikácii, na jej etický rozmer, empatiu a nenásilný prístup, ale aj na techniky aktívneho počúvania, na umenie klásť otázky a dokázať na ne aj kompetentne a pohotovo reagovať. Autor otvára aj ďalšie, súvisiace témy, napríklad kontext komunikácie s teóriou hier (ako sa pri nepríjemnom rozhovore možno inšpirovať hráčmi pokru), respektíve, ako zabrániť strate tváre pri nevhodnej forme komunikácie.

Primeraný priestor je venovaný aj čoraz aktuálnejšej téme, ktorou je elektronická komunikácia, či už v podobe e-mailov alebo prostredníctvom rôznych foriem videohorovorov a videokontaktov. Ako čerešnička na torte je v publikácii spomenutá aj téma umelej inteligencie prostredníctvom rôznych četbotov a súčasne vízií, čo nás v tejto oblasti čaká a určite neminie.

Nechýba však ani humor, nadhľad a exkurz do dávnej i nedávnej minulosti; spomeňme Sokratove filtre, vysvetlenie prečo pri komunikácii veľa hovoriť a veľa povedať nie je vždy to isté, čo spája Gilgameša, Pygmaliona, Golema či Hugovho Jeana Valjeana pri umení komunikovať, respektíve, prečo je, podľa G.B.Shawa, niekedy najväčším problémom komunikácie ilúzia, že k nej vôbec niekedy došlo.


František Kutlík Autor:
261 Počet strán:
9788097350659 EAN:
978-80-973506-5-9 ISBN:
2023 Rok vydania:
Slovenčina Jazyk:
brožovaná Väzba:
148 x 210mm Rozmery: