Poradca 11/2022 - Zákon o elektronických komunikáciách

Elektronické komunikácie
Nový zákon o elektronických komunikáciách sa dotýka regulácie hospodárskej súťaže v sektore elektronických komunikácií. Zavádza sa napríklad definícia nadnárodného trhu, dopytu a ukladania povinností podnikom s významným vplyvom na relevantnom trhu. Ide aj o možnosti firmy dobrovoľne sa zaviazať k splneniu určitých záväzkov s cieľom eliminovať reguláciu zo strany regulačného úradu. Legislatíva hovorí aj o povinnostiach, ktoré súvisia s prechodom na vysokorýchlostné sie... Celý popis a podrobnosti
Počet strán 280
Rok vydania 2022
  Doprava od 2.69 €
  Skladom
5.8 €
4.93 €

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Stanislav Vejvoda
Michal Frankl; Jindřich Toman
Miroslav Jakubec; Peter Kardoš
Ondřej Kozák
Doprava zadarmo od 39 EUR
Bezpečná platba online aj dobierkou
Máte akýkoľvek problém? info@knihy.sk
Potrebujete poradiť? +421 917 998 448

Viac o knihe Poradca 11/2022 - Zákon o elektronických komunikáciách

Elektronické komunikácie
Nový zákon o elektronických komunikáciách sa dotýka regulácie hospodárskej súťaže v sektore elektronických komunikácií. Zavádza sa napríklad definícia nadnárodného trhu, dopytu a ukladania povinností podnikom s významným vplyvom na relevantnom trhu. Ide aj o možnosti firmy dobrovoľne sa zaviazať k splneniu určitých záväzkov s cieľom eliminovať reguláciu zo strany regulačného úradu. Legislatíva hovorí aj o povinnostiach, ktoré súvisia s prechodom na vysokorýchlostné siete a reguláciou podnikov, poskytujúcich výlučne veľkoobchodné služby. Zmenu priniesla aj v rozsahu definície univerzálnej služby a v posilnení ochrany spotrebiteľov.

Pozastavenie a ukončenie podnikania
Účinky pozastavenia živnostenského oprávnenia nastávajú dňom nasledujúcim po dni doručenia oznámenia o pozastavení prevádzkovania živnosti živnostenskému úradu, alebo ak je v oznámení uvedený neskorší deň, týmto dňom. Po pozastavení prevádzkovania živnosti podnikateľ nadobudne živnostenské oprávnenie uplynutím doby pozastavenia prevádzkovania živnosti alebo dňom uvedeným v oznámení o zmene doby pozastavenia prevádzkovania živnosti.


280 Počet strán:
9771335158278 EAN:
2022 Rok vydania:
Slovenčina Jazyk:
Brožovaná Väzba:
0,21 Váha:
212 x 150mm Rozmery: