Alternatívne politické systémy

Roman Michelko  
Roman Michelko je slovenský historik, filozof, politológ, spisovateľ, publicista, youtuber a vydavateľ. Kniha Alternatívne politické systémy obsahuje stručný a zrozumiteľný prehľad konkrétnych vybraných alternatív voči neoliberálnemu kapitalizmu. Od čias, kedy sa stal youtuberom, je Michelko snáď najznámejším slovenským politológom alternatívy. Už menej známe verejnosti je, že autor je taktiež riaditeľom vydavateľstva a že sa aktívne zaoberal históriou a filozofiou. Napísal taktiež niekoľko kníh... Celý popis a podrobnosti
Počet strán 96
Rok vydania 2022
Vydavateľ Nezistené / Iné
  Doprava od 2.69 €
  Skladom
10 €
8.5 €

Mohlo by Vás tiež zaujímať

Doprava zadarmo od 39 EUR
Bezpečná platba online aj dobierkou
Máte akýkoľvek problém? info@knihy.sk
Potrebujete poradiť? +421 917 998 448

Viac o knihe Alternatívne politické systémy

Roman Michelko je slovenský historik, filozof, politológ, spisovateľ, publicista, youtuber a vydavateľ. Kniha Alternatívne politické systémy obsahuje stručný a zrozumiteľný prehľad konkrétnych vybraných alternatív voči neoliberálnemu kapitalizmu. Od čias, kedy sa stal youtuberom, je Michelko snáď najznámejším slovenským politológom alternatívy. Už menej známe verejnosti je, že autor je taktiež riaditeľom vydavateľstva a že sa aktívne zaoberal históriou a filozofiou. Napísal taktiež niekoľko kníh, pričom za prvú, filozofickú knižku – Revoltujúceho Sizyfa – získal Cenu Ivana Kraska. Na poli sociálnej a politickej filozofie už napísal niekoľko kníh (predovšetkým Eseje o globalizácii a Eseje o kríze), v ktorých podrobil tvrdej kritike nielen neoliberálnu ideológiu, ale načrtol tiež možné alternatívne vízie pre budúcu sociálne spravodlivejšiu spoločnosť. Michelko má vďaka skutočne širokému rozhľadu dostatok vedomostí pre tvorbu kvalitných sociálno-filozofických a politologických textov. Predložená kniha je zbierkou článkov k téme alternatívnych ekonomických systémov. Čitateľ sa tak dozvie, že iný svet, než ten, ktorý poznáme, je skutočne možný – v tom dobrom, aj zlom zmysle.

Kniha tvorí niekoľko článkov, pričom začína známou Fukuyamovou úvahou o konci dejín, pokračuje predstavením švajčiarskeho systému, líbyjského modelu inšpirovaného Kaddafího Zelenou knihou, islandskou revolúciu, ale aj ekonomickými alternatívami ako koncept basic income či družstevný model (na príklade Mondragon). Autor taktiež predstavuje volebný systém Karla Janečka a koncepcie tzv. ázijských tigrov. Doplnkom ku knihe je úvaha o hľadaní ideálneho modelu spoločnosti pre Slovensko (vyšlo v ročenke DAV DVA) a rozhovor s autorom pri príležitosti jubilea.


Roman Michelko   Autor:
96 Počet strán:
9788097409715 EAN:
9788097409715 ISBN:
Nezistené / Iné Vydavateľ:
2022 Rok vydania:
Slovenčina Jazyk:
Brožovaná Väzba:
0,14 Váha:
218 x 152mm Rozmery: